Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4307 | Broj poruka: 50719

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Escapelle pilula


Autor Poruka

Ivo Balenović, dr. med.

29.08.2017. 16:05

Poštovana, moguće nuspojave Escapelle su kašnjenje menstruacije, te oskudno krvarenje prije menstruacije. Ukoliko iduća menstruacija kasni više od 5 dana (računajući od zadnje menstruacije, a ne krvarenja izazvanog tabletom) i bude neuobičajenog intenziteta javite se liječniku.

mo7

07.09.2017. 15:40

Poštovani, imala sam odnos u kojem je spao kondom ,popila sam tabletu escapelle nekih 15h poslije ,međutim dan poslije se dogodilo to da je kondom ostao u meni dok je on svrsio.
Interesuje me da li u slucaju da ipak ostanem trudna ta tableta moze da naskodi jer se to opet dogodilo dan poslije?
Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

08.09.2017. 09:40

Poštovana, teško da će doći do trudnoće jer tableta sprječava ovulaciju, ali ako kojim slučajem dođe do oplodnje tableta neće naštetiti trudnoći.

milica1980

03.11.2017. 22:10

Poštovani 8.10. imala sam menstruaciju. Ciklus mi je cca 29-31 dan. Od 19.10.-22.10. Imala sam vise seksualnih odnosa sa partnerom. 20.10. je jedini put u ta 4 dana svrsio u mene, a odnosa smo imali po dva tri dnevno i prije toga i poslije svaki dan. Otišla sam u ljekarnu i sat vremena poslije popila ovog njegovog ejakuliranja u mene popila sam escapelle tabletu. Kako sam bila u mogucnosti da sam imala ovulaciju i da su mi visoki plodni dani uhvatila me panika i sljedeceg dana sam nakon jos 3 odnosa sa svrsavanjem vani popila jos jednu escapella tabletu. Znam da to nije pametno, ali nisam si mogla pomoci. Ponavljam samo je tog 20.10. svršio unutra. Sada me stravično bole grudi i ponekad glava. Postoji li mogucnost da sam trudna ili je sve to od prekomjerne doze tableta. Nisam poslije uzimanja krvarila uopce. Kada mogu ocekivati menstruaciju? Pojasnite mi molim vas moju situaciju. Zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

05.11.2017. 20:15

Poštovana, nije bilo potrebe za dvostrukom dozom tableta. Teško je sada reći kada će nastupiti menstruacija, jer tablete mogu poremetiti hormonsku ravnotežu. Savjetujem da učinite test na trudnoću.

milica1980

07.11.2017. 00:25

Uh nekim čudom dobila sam menstruaciju danas točno 30 dana nakon prošle, a što je redovno kao i inače. Menstruacija je oskudna, ali je tu. Moje pitanje je jos samo jedno o logestu pa bih se odmah tu nadovezala. Pocela sam danas piti logest nakon skoro godine dana pauze. Zanima me da li sam vec od prvog mjeseca zasticena u potpunosti i mogu se opustiti u odnosima sa partnerom? Ooet cemo se vidjeti za vrijeme plodnih dana pa me zanima da li sam vec prvi mjesec sigurna da ne mogu ostati trudna. Uvijek ih pijem odgovorno. Hvala na odgovorima.

Ivo Balenović, dr. med.

07.11.2017. 22:30

Ako s kontracepcijom počnete od prvog dana menstruacije zaštićeni ste od početka.

Mikica123ccc

09.03.2019. 09:35

D.Vece...Ja bih samo da se konsultujem sa vama posto kod ginekologa tek 25 imam zakazano.Odnos sam imala 01.02.2019 I naravno nezasticenAli u toku odnosa sam dobila Znaci 01.02 Escapelle tabletu sam popila posle 32 sata ali NAGLASAVAM da sam tada I dobila01.02 a tableta popijena 02.02 u toku menst.ciklusa.Trajao je mozda sedam dana I posle toga nikakvo vise krvarenje danas je 09.03 menstr.jos nema a vec sest dana donji deo stomaka boli,kicma,koske ,misici,malaksalost,I dijareja.Da li je uopste delovala Escapelle tableta posto sam prvi dan ciklusa imala odnos a tableta popijena u toku ciklusa posle 32 h.Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

10.03.2019. 00:20

Poštovana, budući da ste dobili menstruaciju tijekom odnosa, ne postoji mogućnost trudnoće. Odnos je bio u neplodnim danima i nije bilo potrebno uzeti tabletu. Moguće da zbog tablete menstruacija sad kasni.

Papadopulos13

23.05.2019. 15:45

Postovani,

19.05 sam imala nezasticen odnos s deckom gdje on ejakulirao u mene, no escapelle pilulu sam popila u roku 9 sati, ne brine me trudnoca nego sto 5 dana nakon sto sam je popila me uhvatila neopisiva bol u donjem dijelu trbuha, pa me brine sto bi to moglo biti, da li zbog tablete ili neceg drugog?

Ivo Balenović, dr. med.

24.05.2019. 09:30

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme. Bol nije uzrokovana tabletom. Diferencijalno dijagnostički u obzir dolaze mnogo toga - ovulacija, upala mokraćnih puteva, kamenci, problemi s probavom, mialgija...

bojan82

20.02.2020. 09:30

Dobar dan! Imao bih pitanje. Djevojka je zadnji ciklus imala 28.01. Isti traju 28-30 dana. Imali smo odnos 16.02. u vecernjim satima. Ejakulacija je bila van vagine. Poslije izvjesnog vremena (15-min), imali smo opet odnos, ali bez ejakulacije. Ona je sutredan oko 16 sati popila Escapelle pilulu. DA li postoji mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

20.02.2020. 11:00

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

bojan82

20.02.2020. 11:00

Bojim se zapravo ostataka aktivnih spermija na penisu ili u mokraćnom kanalu.

Ivo Balenović, dr. med.

20.02.2020. 12:05

Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da to nije važno.

Anna2406

08.06.2020. 20:50

29.05. sam imala prvi dan menstruacije,zadnjih pola godine ciklus mi je 26-28 dana,zbog stresa dodje nekada 5 dana ranije,jucer mi je na instaliranom kalendaru prikazano 1.plodni dan... Desilo se puknuće prezervativa,nakon 8sati sam popila escapelle.... Vec 12 sati od uzimanja pilule nemam nikakve reakcije na istu ni mucnina ni povraćanje ni glavobolja.... Pitanje je kolika vjerojatnost je da je trudnica izbjegnuta....

Ivo Balenović, dr. med.

09.06.2020. 14:40

Poštovana, pilulu ste uzeli na vrijeme i prije ovulacije, tako da nema razloga da ne bi djelovala. Tj. mogućnost trudnoće je samo teorija.