Kontracepcija

evra flaser

dunja

Namjeravam koristiti hormonsku kontracepciju. Imam 23 godine i 70kg. Obavila sam pretragu krvi i papa test i sve je u redu. Mislila sam traziti Yasmin tablete, a doktorica mi je preporucila Evra flaster. Moje pitanje je sljedece: Da li za flaster postoji veca mogucnost oplodnje, koja je razlika u odnosu na tablete, da li moze imati nezeljene posljedice i opcenito vase misljenje o tom obliku u odnosu na tablete!

Unaprijed zahvalna!

doc. dr. sc. Branko Radaković

Kontracepcijska sigurnost Yasmin tableta i Evra flastera je podjednaka ako se koriste pravilno prema uputama. Gledano s praktičnog stanovišta odlučite se da li Vam je "zgodnije" svaki dan uzimati pilulu ili svaki tjedan ljepiti flaster.