Kontracepcija

yasmin1

Mirna

Uzimam yasmin tablete i zanima me slijedeće:
Koja je mogućnost trudnoće, ukoliko se imaju odnosi u periodu kad se radi prekid ( 7 dana pauze nakon svake kutije tableta ) ? Da li treba koristiti u tom periodu dodatnu zaštitu ili ne ? Unaprijed hvala !

doc. dr. sc. Branko Radaković

Ukoliko u tome periodu dobijete menstruaciju, a u prethodnom ste ciklusu poštovali "pravila" uzimanja ne treba dodatna zaštita jer nema mogućnosti trudnoće!

Mirna

Hvala !

dijana

Molim vas da mi odgovorite. Pretragama krvi mi je ustanovljen blazi oblik Gilbero syndroma. Moj ginekolog nije bio siguran da li mi smije prepisati kontracepcijeske pilule (jer uporno misli da imam zuticu), pa ako mozete da mi kazete kakav uticaj ima tableta na jetru i da li bi ih mogla koristiti. Hvala

doc. dr. sc. Branko Radaković

Gilberov sindrom nije kontraindikacija za korištenje kontracepcijske pilule.