Kontracepcija

Evra- odlijepio mi se flaster

dandan

Poštovani, odlijepio mi se flaster pa me zanima kako dalje nastaviti, dal odmah zalijepiti novi, kako ih dalje mijenjati. Zahvaljujem i nadam se brzom odgovoru.
Danka

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Vidim da nešto nije u redu sa forumom, gornje pitanje sam vam postavila jutros 5.2. oko 10 ali to sada, u 22.30, još nije propušteno na server. Sad je vjerojatno prekasno da zadržite kontraceptivnu djelotvornost flastera za ovaj mjesec, pa predlažem da ne stavljate novi, nego napravite pauzu od 7 dana (u kojoj očekujemo nekakvo krvarenje) i krenite s novom kutijom. Prva dva tjedna nove kutije budite oprezni jer niste u cijelosti zaštićeni od trudnoće.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Niste napisali koji flaster i koji dan, to su mi važne informacije.

dandan

Bio je to 2. flaster, 3 dan. Ja do sada nisam lijepila novi flaster pa me zanima sad kad bi čekala tih 7 dana koje ste napomenuli (u kojem bi došlo do novog krvarenja) kada bi trebalo početi sa novom kutijom Evre- na prvi dan krvarenja ili neki drugi dan?
Puno hvala na pomoći!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ukoliko krvarenje dođe odmah (danas, sutra), čekajte 7 dana i osmi dan od ODLJEPLJIVANJA FLASTERA stavite novi. Ukoliko krvarenje dođe četvrti, peti ili šesti dan poslije odljepljivanja, ili kasnije, novi flaster stavite taj dan. Dva tjedna dodatne zaštite je dosta.

dandan

Krvarenje je počelo danas. Flaster se odliješio u subotu i ako sam dobro shvatila iz onog što ste napisali, danas bi trebala početi sa novom kutijom.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Tako je.

dandan

Poštovana dr. Dmitrović, puna Vam hvala na pomoći, jako je lijepo od Vas što na ovaj način pomažete.