Kontracepcija

Hipertenzijaaa

Minamina1234

Postovanje doktore. Sa 18 tt su mi ustanovili hipertenziju. Sljedece sto su napisali je: TA: 140/80, uredni kolorisane kože i vidljivih sluznica, bez izraženih edema. Grlić zatvoren, održan cijelom dužinom, vodenjak postoji prednjači glavica ploda, kčs uredni, kontrakcije nema.
UZ: Plod vitalan, kčš uredni, plodove vode dovoljno, Ri a umbilikalis 0,51
ALB-neg.
Prije tjedan dana su mi takodje radili neke mjere. BDP 34.55 MM
FL 20.65MM
Sad sam se malo zabrinila oko ovog Ri koji je 0,51. Da li je to uredu za 18 tt? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

To je uredan nalaz.

Minamina1234

Ja se izvinjavam, jos samo da vas pitam. Vadili su mi kompletnu krvnu sliku, ali u otpusnom pismu od svih labaratorijskih pretraga su samo naveli ALB-negativno.
Zanima me sta znaci ALB-negativno ? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Pretpostavljam da se to odnosi na albumine u mokraći. Pozitivni albumini u mokraći ukazuju na disfunkciju bubrega.