Kontracepcija

Hitna kontracepcija

ivaaa370

Spavala sam s dečkom dok mi je bio treći dan menstrualnog ciklusa , puko mu je kondom i svrsio je u meni pet sati nakon toga sam popila ellaOne. Postoji li mogućnost da sam trudna? Te je li moguće da će mi menstruacija kasniti buduci da sam popila hitnu kontracepciju

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kontracepciju ste uzeli na vrijeme. Tableta će odgoditi ovulaciju i tako onemogućiti oplodnju. Moguće je da će zbog toga menstruacija kasniti. Iako treći dan ciklus spada u neplodne dane, na ovaj način ste se u potpunosti zaštitili.