Kontracepcija

hitna kontracepcija

veljaca

postovani,
Dali kao hitnu kontracepciju mogu da posluze bilo koji kontracepcijske pilule i kako se onda doziraju?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Mogu, a doziraju se tako da dva puta u razmaku od 12 sati popijete po 1 mcg etinil estradiola (morate provjeriti koliko tablete koje imate imaju etinil estradiola). Naravno, opet naglašavam kao i nekoliko puta do sada, ispitana i odobrena hitna kontracepcija (kakva nažalost ne postoji u RH) ima pozdanost od 96%, a za ovakvu, improviziranu, ne znamo.