Kontracepcija

intrauterini uložak-spirala

kris

Imam 42 godine,rodila sam jednom,liječnik mi je stavio spiralu Nova T 380. Da li mogu koristiti tampone i da li bi mi bio bolji izbor intrauterini sustav (spirala sa hormonom)? Hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Tampone izjegavajte - sa intrauterinim uloškom ionako je povećana mogućnost infekcije, koju bi tampon dodatno povećao. Ukoliko sa ovim uloškom imate normalna, ne preobilna krvarenja, svejedno je da li imate obični intrauterini uložak ili IUS.