Kontracepcija

probojno krvarenje

idana

imam 25 godina, logest pijem vec 4 godine i nisam imala nikakvih problema. Medjutim danas nakon 19 pilule javio mi se smedjkasti iscjedak i sukrvica,imam bolove kao kad dobijem mjesecnicu, a po pravilu je trebam dobit tek za 5 dana...zbunjena sam,nije mi se ovo nikad desilo,svaka pomoc ce mi dobro doc!
unaprijed zahvalna

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Sami ste dobro dijagnosticirali, to je probojno krvarenje. Ponašajte se kao da se ništa ne događa, vjerojatno je uzrok nekakv stres.

avangarde111

Postovana doktorice,
pijem cilest 4 mjeseca i nisam do sada imala probojna krvarenja. Ovaj mjesec sam u prvom tjednu dobila proljev unutar 2h od uzimanja tablete pa sam popila novu tabletu odmah iza proljeva i normalno nastavila piti. Na 15 tableti mi se pojavilo probojno krvaranje (smedkasti iscjedak). Buduci da sam ovaj mjesec planirala preskociti pauzu tj mjesecnicu smijem li to napraviti buduci da imam probojno krvarenje i da mi je mi je ciklus sada skracen za 1 dan zbog tablete koju sam morala popiti zbog proljeva?
Ukoliko mogu, samo nastavljam s novim blisterom i nakon novog radim normalno pauzu?
Hvala na odgovoru
Lijep pozdrav

avangarde111

I da, ako mogu jos nesto pitati. Tabletu sam popila u 22 sati, proljev je nastupio u 00:30, dakle nakon 2,5h, ja sam novu tabletu popila odmah tada. Medutim sutradan oko podneva, dakle, 12h iza sam opet imala meksu stolicu (nisam sigurna je li bio proljev). Pitanje je: jesam li ponovo trebala popiti jos jednu tabletu tj kakav je postupak ukoliko proljev nastupi i nakon dodatne tablete, a proslo je vise od 2h?
hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Prvo možete preskočiti mjesečnicu tako da ne radite pauzu. Kad je u pitanju mekanija stolica to nije proljev ( tad je stolica vodenasta , rijetka).

avangarde111

ali u slucaju da je bio proljev da li sam trebala uzeti jos jednu dodatnu tabletu iako je proljev iza prve nadoknadene tablete bio nakon 12 sati? I da li probojno krvarenje upucuje na pad hormona kao da se tableta nije apsorbirala?
hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Prošlo je 2,5 sati tako da niste trebali popiti dodatnu, probojno krvarenje u vašem slučaju nije znak da je oslabila zaštita.

newyork

Poštovana,

počela sam piti Lindynette 20 prije 8 mjeseci, Kako su mi se već zadnje 2-3 kutije stalno javljala probojna krvarenja oko tjedan dana prije završetka kutije, doktorica mi je prepisala Lindynette 30. Moj problem je što trenutno krvarim već oko 15 dana (počelo je tjedan dana prije završetka zadnje kutije Lindynetta 20, nakon čega sam po preporuci bez pauze nastavila piti Lindynette 30 kojih sam do sad popila već 9, i krvarenje nikako da prestane. Neznam što bi trebala, jer je ljeto i nije mi baš ugodno.

Nataša Šemnički, dr. med.

newyork ,

pričekajte do slijedećeg pakiranja, trebalo bi pretati.
Al uz to je jako bitno uzimanje folne kis redukcija cigareta i alkohola.
Konzumirajte citrusno voće i povrće.

L.p.

nika55

Pijem Logest već nešto duže od godinu dana. Po prvi puta mi se desilo da sam zaboravila jednu tabletu i to početkom trečeg tjedna. Prema uputama propuštenu tabletu sam popila zajedno sa sljedečom. I nisam napravila pauzu između pakiranja. Krvarenje je nastupilo već sljedeči dan pomalo nakon te dvije tablete. Sada sam na sedmoj tableti nove kutije tableta,a krvarenje ne prestaje. Doktorica mi je na godišnjem, a to me već dosta brine, jer sad već traje više od 12 dana. Što da radim, da nastavim normalno piti i dalje ili šta? Hvala unaprijed na odgovoru.

Nataša Šemnički, dr. med.

nika55 ,

prekinite piti, provedite pauzu / dana te nastavite s novim pakiranjem.

L:p.

ritah0v

Poštovana doktorice!
pocela sam piti Diane 35 i nakon menstruacije nadovezao mi se smeckasti iscjedak i malo krvarenje. nakon 2 tjedna je sve nestalo ali za dva dana mi se krvarenje opet pojavilo u jako maloj kolicini. tablete uzimam svaki dan u isto vrijeme 23+- 15min. je li sve u redu? hvala!

ritah0v

btw radila sam sve testove hormona i krvnu sliku prije nego što mi je ginekologica prepisala tablete, a osim krvarenja nemam nikakve druge loše nuspojave

Nataša Šemnički, dr. med.

ritah0v ,

pričekajte slijedeću kutiju možda je samo prilagođavanje organizma na novo nastalu promjenu
Ako se ponovi javite se na ginekološki pregled

l.p.

nestos2323

Dobar dan
Imam jedno pitanje. Dobila sam menstruaciju 07.12. , stupila sam u PRVI spolni odnos 15.12 -og , pri samom kraju menstruacije , jer je još bilo sukrvice. Prije toga menstruaciju sam dobila 05.11 ali sam kroz sredine 11 mjeseca tamo negdje oko 20.11 imala mala krvavrenja .
U spolnom odnosu dakle partner mi je koristio kondom i usput smo koristili tehniku prekinutog snošaja , ili kad bi on osjetio da treba dobiti orgazam izvadio bi ga i svrsio u kondom izvan mene.Nakon toga se obrisao vlaznim maramicama, oprao ruke sapunom dakle higijena na prvome mjestu i nakon nekog vremena opet smo stupili u prvom odnosu i sve je opet ponovio. Pri samom spolnom odnosu bilo je par kapljica krvi, ali kasnije mi je bilo vise.
Moje pitanje je 19.11 imala sam bolove u trbuhu, nadutost i nekakav smeđkasti iscjedak , imam ga i danas ali nemam nikakve bolove.Molim pitanje što mi je to ?Najavila sam se kod ginekologa jer sam vec prije trebala raditi briseve .Pa sada pitam vas .Inače imam probleme sa štitnjačom , prevelik mi je TSH .
Hvala unaprijed

Nataša Šemnički, dr. med.

nestos2323,

iscjedak je vezan uz ovulaciju i svako bi bilo dobro učiniti briseve kako bih se liječila upala ako je to uzrok

l.p.

majchy1991

Pijem Logest pilule više od 6 mjeseci i sve je do sada bilo u redu. Prije 3 dana (na 10. piluli) počela sam lagano krvariti. kao da sam dobila menstruaciju. Inaće sam svih 10 pilula pila uredno, svaki dan u 18h, jedino sam dan prije krvarenja zakasnila 2 sata. Taj dan imala sam i migrenu pa sam popila pola Ketonala. Zanima me jel moguće da je ovo od stresa? Dobila sam posao i preselila u novi grad...Krvarenje još traje. Prestane na koji sat pa opet? (manje nego kada imam menstruaciju).. hvala vam puno na pomoći užasno sam zabrinuta. Ne mogu otići kod ginekologa jer sam iz Zg, a moj ginekolog je u dugom selu pa ne mogu zbog posla...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postavljajte pitanje na više mjesta jer vam ubuduće neću odgovarati.

ivaa1511

Poštovani!

Pijem 6 kutiju Belara tableta, ostalo mi je još 8 tableta za popiti i danas mi se pojavio smećkasti iscjedak/krvarenje. Stomak me boli kao kada trebam dobiti menstruaciju. Redovito sam pila tabletu svaku večer. Osjetim i kao lagano peckanje, svrbež.
Za redoviti pregled sam naručena 18.02.
Malo sam se uspaničila, možete li mi pomoći?

Zahvaljujem najljepše!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Spoting. Nastavite dalje s uzimanjem.