Kontracepcija

Izgubljena tableta Lindynette 20

niki19

Poštovani,

dugi niz godina pijem Lindynette 20, te mi se jučer prvi put dogodilo da izgubim jednu pilulu iz blistera (4 pilula u prvom tjednu) pa sam popila pilulu koja je namijenjena za danas. Molim Vas savjet, dali moram nadomjestiti tu pilulu i kupiti novi blister ili nastaviti sa novim pakovanjem nakon 7 dana nakon što popijem ovaj blister?

Hvala i lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Zaštita se neće umanjiti. Jedino što će ciklus biti kraći za jedan dan. Ništa se ne može desiti.