Kontracepcija

Pilule

Biljka25

Poštovani,

Vec sam nekoliko mjeseci na pilulama. Zadnji put, na zadnji dan menstruacije, imala sam nezaštićeni odnos, i taj sam dana popila 1. Pilulu u novom ciklusu. Međutim, poslije sam shvatila da sam pilulu umjesto 7. Dan od menstruacije popila 8. Dan. Znam sa bi trebali biti neplodni dani svakako, ali nisam sigurna mijenja li kontracepcija to? Dakle, postoji li prema tome mogućnost trudnoće?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to što ste zakasnili s uzimanjem pilule za jedan dan neće umanjiti kontracepcijsku zaštitu.