Kontracepcija

Izostanak menstrualnog krvarenja u sedmodnevnoj stanci između uzimanja kontrc. pilula

valentiva

Popila sam treći ciklus Yasmine kontracepcijskih pilula i nakon zadnje pilule nije došlo do menstrualnog krvarenja. zadnju pilulu popila sam u četvrtak 21.06.07. Ali problem je što sam 16.06.07. pilulu popila sa 3 sata zakašnjenja, a 17.06. sam imala spolni odnos, partner nije svršio u mene, ali svejedno, strah nas je da sam možda ipak trudna s obzirom na izostanak krvarenja.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Mislim da ne možete biti trudni, ni po datumu ni po kašnjenju uzimanja tableta. Ukoliko ste imali i samo jedan dan krvarenja ovih dana to se računa kao menstruacija, a možda još uvijek prokrvarite, danas ili sutra. Ukoliko ne bude ni kapi krvi, nastavite piti tablete, ali napravite test na trudnoću, NAJRANIJE 1.7.