Kontracepcija

Jako krvarenje tijekom uzimanja pilula

Kathi96

Postovani,

Uzimam Belaru vec 2 godine. Zadnjih 5-6 mjeseci uvijek tijekom 2. tjedna uzimanja novog blistera bi imala bolove u jajnicima, ali nebi doslo do probojnog krvarenja. Ovaj mjesec 2 tjedna nakon pocetka novog blistera sam osjetila uzasno jake bolove u jajnicima koji traju vec dva dana. Jucer je doslo do probojnog krvarenja, no to krvarenje vise nije malo, vec vrlo obilno, a bolovi jos uvijek ne prestaju. Znate li mozda sto moze biti uzrok ovome s obzirom da pilule uzimam vec 2 godine? Trebam li otici ginekologu? Da napomenem imam blazi oblik policisticnih jajnika.

Hvala Vam puno unaprijed na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, javite se liječniku što prije. Prema opisanom ne radi se o probojnom krvarenju. Ono je oskudno i bezbolno. Bez pregleda se može samo nagađati o razlozima.