Kontracepcija

Je li moguca trudnoca?

meka25

Poštovani, zadnja menstruacija je bila 28.4. i traje po pet dana svako 26 dana, iako zadnjih par urani ili zakasni dva dana. Imala sam nezasticeni odnos 10.4.(13. dan ciklusa, odnosno spada u plodne dane; prema racunu aplikacije), partner nije svršio i strogo smo pazili. Zatim 15.4. (18. dan ciklusa, spada u neplodne dane), trajalo je svega par minuta i partner je svrsio, ali po sebi i sve se desilo u sekundi. Pretpostavljamo da nije nista pobjeglo, ali i da je ukoliko su to neplodni dani, trudnoca nije moguca? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 18. dan spada u neplodne dane. Ako ejakulat nije dospio u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće niti u vrijeme plodnih dana.

Loollaa

Poštovani,

Pijem kontracepcijske pilule vec skoro 2 godine, unatrag 2 tjedna nisam preskocila nijednu tabletu niti ju popila u krivo vrijeme. Imala sam nezasticeni spolni odnos 12. I 19. dana ciklusa. U prvom odnosu je ejakulirao van rodnice ali me brine sto ako je nesto kapnulo, a u drugom odnosu nije ejakulirao zavrsili smo prije.
Unatrag tjedan dana imam neke grceve u trbuhu, kao da me bole jajnici koji ne prestaju, a prerano je za mjesecnicu. Grudi me ne boli i nema promjena, iscjedak imam al smatarm da je povezano s manjom infekcijom koja je vidljiva na papa testu. Strah me je trudnoce, smatrate li da bi trebala napraviti test?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da uzimate oralne kontraceptive, ne postoji mogućnost trudnoće.

enaa00

Postovani, na prvi dan menstruacije imala sam nezasticeni spolni odnos i nismo sigurni jel proslo nesto predejakulata. Postoji li mogucnost trudnoce ako je predejakulat krenio?

Ivo Balenović, dr. med.

Prvi dan menstruacije spada u neplodne dane. Ne postoji mogućnost trudnoće.

MarkoMarko1

Poštovani, sa curom sam imao konstantne odnosne između 15.8. i 1.9., kroz plodne i neplodne dane. Svaki put smo koristili kondom i nikad nije ejakulirano unutra. Trebala je dobiti menstruaciju ovaj petak, a danas joj je 33. dan ciklusa, inace ne prode vise od 30 dana. Par veceri joj je bila muka, i ima nabubrene grudi i ima blago zarenje i bol u njima. Muka joj zna biti cesto od prehrane, a grudi mogu biti i znak da ce dobit uskoro. Zanima me postoji li mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema onome što ste naveli, ne postoji mogućnost trudnoće.

barbara200

Poštovani vadila sam 21.dan ciklusa progesteron rezultat je 44, vrijednosti su folikularna faza 0.55-3.15, lutealna faza 12.08-49.40. je li to dobra vrijednost za ostavrit trudnoću? Ili je preniska? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to znači da imate ovulaciju, a ovulacija je preduvjet za trudnoću. To je dobro.

Lana1090

Pozdrav, pijem pilule vec dvije godine, ali prije 2 mjeseca mi se dogodilo da sam ih cesto zaboravljala pit. Medutim od prosle menstruacije sam uzimala svaki dan eventualno s kasnjenjem od max 3,4 sata. Nakon dugo vremena ponovo sam stupila u spolne odnose i 13. i 19. dan sam spavala s deckom bez dodatne zastite. Inace mi menstruacija dolazi uvijek 28.,29. dan ciklusa, ali sada je 30. i nema je pa sam se iskreno malo preplasila. Pretpostavljam da se ne trebam brinuti i da ce doci, kakvo je vase misljenje?

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da redovno uzimate tablete (bez obzira na kašnjenje od nekoliko sati) ne postoji mogućnost trudnoće. Kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenje ponekad može i izostati.

papiric028

Imam 16 godina i trenutno mi kasni menstruacija oko 10 dana.. Nemam odnose, nevina sam ali prakticiram peting nekada sa momkom.. Je li moguće da sam trudna, do erekcije nije došlo, ali nisam sigurna je bilo pre-ejakulata na prstima, ako je bilo, onda je to bilo u malim količinama. Tjedan dana nakon kašnjenja napravila sam test koji je pokazao negativno..

papiric028

Imam 16 godina i kasni mi menstruacija oko 10 dana.. Nevina sam i nemam odnose ali ponekad prakticiran peting s momkom. Je li moguće da sam trudna? Nije došlo do erekcije, ali nisam sigurna je li bilo pre-ejakulata na prstima , a i ako je bilo je malo. Napravila sam test tjedan dana nakon što mi je menga trebala doći i izašao je negativan.. Trebam li biti zabrinuta?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli, trudnoću možete isključiti.

dandelion55

Poštovani, koristim Yaz pilule. Zadnja menstruacija je počela 25.4. a nezaštićen odnos imala sam 29.4. s tim da dečko nije ejakulirao unutra. Tokom druge sedmice tog blistera pila sam čaj od vrkute, za koji sam kasnije saznala da smanjuje efikasnost pilula. Da li postoji rizik od trudnoće? Hvala na odgovoru!

dandelion55

Takođe, dodala bih da se sledeća menstruacija očekuje za 11 dana. Zadnjih dana osjecam bol u donjem dijelu leđa, te povremeno i u stomaku kao kada treba da dobijem.

stankovic

Postovani, decko i ja smo imali prvi odnos tri dana pre moje menstruacije, sa zastitom a on pritom nije ejakulirao. Sledeci odnos smo imali na dan kada je trebalo da dobijem takodje sa zastitom i takodje nije ejakulirao. Medjutim, meni menstruacija i dalje kasni, trebala je doci oko 8. maja. Da li je kasnjenje posledica gubljenja nevinosti, a pritom se nisam oblacila najtoplije. Imamo li razlog za brigu? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana stankovic, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana dandelion, čaj od vrkute ne smanjuje učinkovitost tableta. Ne postoji mogućnost trudnoće.