Kontracepcija

Je li moguca trudnoca?

dandelion55

Poštovani doktore, pisala sam Vam i prije koji dan. Koristim Yaz pilule, zadnja menstruacija počela je 25.4., a nezaštićen odnos imala sam 29.4. s tim da dečko nije ejakulirao unutra. Poslednjih dana imam jako čudne simptome, jako natečene i bolne grudi, česta potreba za mokrenjem, veća tjelesna temperatura sa naletima vrućine. Zanima me da li postoji mogućnost trudnoće jer ovakve simptome nisam imala nikada otkad koristim pilule, tako da su mi veoma čudni i neuobičajeni. Pilule pijem redovno ( svako veče u rasponu od 2 sata), ne dešava se da ju zaboravim. Nije mi jasno gdje se mogao desiti propust i sta je u pitanju. Hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da redovito pijete pilule ne postoji mogućnost trudnoće. Ako se u to želite uvjeriti, savjetujem da uradite test.