Kontracepcija

Kasnjenje ciklusa nakon Ellaone

Bojanna54

Postovani,
Imala sam odnos na dan ovulacije, nezasticen, ali nismo sigurni da li je mozda malo ejakulacije uslo, te sam nakon 2h popila Ellaone.
Nakon 5 dana preventivno sam uradila test na trudnocu koji je bio negativan.
Ciklus mi sada kasni vec sesti dan. Juce sam isto uradila opet test, takodje opet negativan. Da napomenem da imam uredne cikluse, da sam bila do pre par dana prehladjenja i pila razne lijekove (ako ima nekog znacaja). Od simptoma samo nadut stomak i bubuljice koje su karakteristicne za moj pocetak ciklusa.
Zanima me da li je ovoliko kasnjenje moguce zbog tablete ili imam razlog da se zabrinem?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tableta je poremetila ciklus. Obzirom na vrijeme proteklo od odnosa, jučerašnji test je pouzdan. Pričekajte menstruaciju.