Kontracepcija

Koje pilule?

Mirjam

Poštovani,

Prošle godine sam prvi put rodila, još uvijek dojim (tek za utjehu-uglavnom ponoći), a želim početi s uzimanjem kontracepcijskih pilula.
U trudnoći sam se dosta udebljala, lice mi je sklono aknama, pa Vas molim da mi savjetujete koje pilule su najbolje za mene. Još me zanima da li se kod takvog dojenja kao što je moje smiju ili ne smiju uzimati pilule i koje? Kako djeluje flaster u pogledu debljanja i akni?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

doc. dr. sc. Branko Radaković

Dok dojite ne bih Vam preporučio hormonsku kontracepciju. U Vašoj situaciji (nije mi jasno do kada Vi mislite dojiti). U ovoj situaciji najbolji je izbor intrauterina kontracepcija premda to neće riješiti i Vaše dermatološke probleme.