Kontracepcija

pilule i pauza

iva

pijem cilest vec skoro godinu dana. prvu ppauzu napravila sam nakon 3 mjeseca. poslije pauze menstruacija mi je kasnila desetak dana. sada sam zadnju menstruaciju dobila 10.03, i jos uvijek nisam dobila menstrucaiju.zanima me da li je normalno da menstruacja toliko kasni nakon pauze i trebam li se zabrinuti za trudnocu?

hvala

doc. dr. sc. Branko Radaković

Ukoliko ste prije uzimanja Cilesta imali redovit ciklus trebali bi i po prekidu uzimanja Cilesta imati isti takav ciklus. Provjerite da niste trudni, premda ne znam zašto ste uopće radili pauzu.