Kontracepcija

Kondom-ostao unutra!

Whatif

Postovani doktore,

Vezano za poruku iznad, zanima me je li nije bitno ako 7.mjesec nisam uzimala pilule, pa sam ih počela piti na 1.dan menstruacije u 8.mj..prestala sam ih piti prije 2 dana..sad cekam mjesecnicu, osjecam mucninu ova 2 dana i slabost, jesu li to simptomi nadolazece menstruacije ili se ipak trebam zabrinuti zbog gor3 navedene situacije s kondomom? Bas me strah, iako je odnos bio 4 il 5 dan mjesecnice.
Hvala..

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da ste u 8. mjesecu uzimali kontracepcijske tablete, ne postoji mogućnost trudnoće.

Milaaaaa

Postovani, mentruaciju sam dobila 09.10. a 13.10 sam imala odnos sa momkom, to mi je bio i predzadnji dan menstruacije. To mi je bio i prvi put, koristili smo kondom medjutim kondom je pukao i jedan dio ostao u meni. Momak mi je rekao da je na pocetku dok je jos kondom bio citav ejakulirao. Sada je mene strah jel moglo da se zadrzi u meni ejakulata, kondom je tek nakon dva dana izasao van od soka zaboravila sam na njega. Menstruacija mi je redovno razmak 28,29 dana, tada su mi i bili neplodni dani, strah me je da li postoji briga za trudnocu ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Budući da imate redovne cikluse ne postoji mogućnost trudnoće. Kod redovnih 28-dnevnih ciklusa ovulacija nastupa 14. dana, a plodni dani se računaju od 11. do 17. dana ciklusa.

MP1234

Poštovani,
nakon odnosa i ejakulacije, puni kondom je ostao u meni. Odmah smo shvatili i pazljivo ga izvukli, iako nismo sigurni je li sto ostalo u meni ili na "rubovima". Nakon 5h popila sam tabletu ellaone. Kako je taj odnos bio 2 dana nakon ovulacije (izracunato prema menstrualnom kalendaru), zanima me da li tableta uopce moze djelovati te kolike su sanse da je doslo do oplodnje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, jajna stanica je sposobna za oplodnju najviše do 24 sata nakon ovulacije, tako da ne postoji mogućnost trudnoće ukoliko je ovulacija bila prije dva dana. Postkoitalna kontracepcija sprječava ovulaciju, ali i remeti hormonsku ravnotežu neophodnu za oplodnju i implantaciju (ukoliko je od ovulacije već došlo).

Bibi22

Poštovani,
Imala sam odnos u plodnim danima. Ciklusi su mi redoviti 30 dana, a zadnju menstruaciju sam dobila 13. 6. Tijekom odnosa smo išli provjeriti kondom i on je skliznuo i cijeli ostao u meni. Nije došlo do ejakulacije. Postoji li mogućnost za trudnoću? Trebam li uzeti tabletu za dan poslije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da nije bilo ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće. Tableta za dan poslije nije potrebna.

Andjelica95

Postovani veceras je tokom odnosa kondom ostao u meni, ali otisao je skroz unutra. Pred kraj odnosa je upao unutra, ali nisam osjetila tacno kada Izvadila sam ga i bio je citav, a unutra nije bilo sperme. Momak kaze da je ejakulirao vani i da unutra nije nista otislo, medjutim ja to ne mogu biti sigurna. Pijem Yaz vec pola godine i prije 11 dana mi se zavrsio ciklus i zapocela sam sa novom kutijom, pila sam pilulu svako jutro u 8h dakle bez odstupanja. Da li postoji mogucnost trudnoce i da li je potrebna pilula za dan poslije? Stvarno sam zbunjena i zabrinuta. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da uzimate Yaz, (kontraceptiv) ne postoji mogućnost trudnoće.

Djura123

Pozdrav,ja i moja devojka smo imali seks pre 2 nedelje i hteo bih da vas pitam da li je moguce da se zatrudni ako prilikom vadjenja kondom do pola ostane u vagini i pritom iscuri malo sperme van,sigurni smo da nije uslo jer je u kondomu ipak ostalo sperme i da nije pukao,ali ako je iole samo doslo do dodira spoljasnjeg dela vagine i sperme koliko je moguce zatrudneti?Devojka je odmah otisla da se istusira jer smo procitali da voda ubija spermatozoide.Menstruacija kasni 3 dana.Ja verujem da joj kasni zbog stresa jer brine mnogo.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, na opisani način ne postoji mogućnost trudnoće (odnosno to je samo teoretska mogućnost). Ako se želite u to uvjeriti neka uradi test.

Djura123

Hvala puno doktore.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

emilica1

Poštovani,

Tijekom spolnog odnosa nam cesto pucaju kondomi i onda dio ostane u vagini, mali komadic ugl, ne mogu svaki put trcat ginekologu da to izvadi. Je li to opasno? Treba li ici ginekologu ili se moze pustiti da samo izade?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, izaći će samo, ali postoji mogućnost upale, stoga je bolje izvaditi što prije.

emilica1

Postovani hvala na odgovoru
A moze li se dobiti sepsa/toksicni sok kao sto je slucaj sa tamponima? Ili se tijekom odnosa ugurati kroz cerviks?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne može se ugurati kroz cerviks, a toksični šok je rijetka pojava koja se može dogoditi bilo kome. Njega uzrokuju toksini bakterija On može biti povezan uporabom tampona, ali i ranama na koži i sluznici. Endotosični šok izazvan upotrebom tampona je vrlo rijetka komplikacija, a slučajevi su uglavnom bili opisivani u Americi. Kada bi vrsta tampona ostala dugo u rodnici pojedini sojevi bakterije (Stafilokok) se uspio ramznožiti i dospjeti u krvotok i uzrokovati toksični šok.

Plavaptica03

Poštovani doktore,
Moje pitanje nije povezano s ovom temom ali ne znam gdje tocno pitati pa pišem ovdje.
Naime, sinoć nakon predigre sa prstima (nije doslo do odnosa) sam primjetila na gaćicama krv.
Bila je svježa, svijetlo crvena. Nakon mokrenja pri brisanju sam uočila i na papiru par kapljica. Nije bilo boli. Prije toga sinoć nisam imala odnose otprilile pola godine, mjesečnice su mi uredne i dosad svaki ginekološki pregled uredan. Zadnji prije 1 godinu obavljen.
Stavila sam dnevni uložak i na njemu nakon par sati primjetila danas da ima sluzi i tamnije sukrvice. Nije pretjerano puno.
Malo je predigra bila grublja pa me zanima da li je nešto drugo posrijedi ili samo ozljeda uretre ili međice?
Zakazan mi je ginekolog krajem 2.mjeseca,nadam se da nije ništa hitno.

Lp

emilica1

Postovani,

Mislim na to ako kondom ostane u rodnici i ne skuzi se, moze li se tako dobiti toksicni sok?