Kontracepcija

Kondom-ostao unutra!

emilica1

Ispravak* toksicni sok ili sepsa?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Plavaptica03, moguće da se radi o kontaktnom krvarenju zbog oštećenja sluznice. Ako je bila sredina ciklusa možda je u pitanju ovulacijsko krvarenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana emilica1, od toga se ne može dobiti sepsa, ali savjetujem da se javite na pregled da se izvadi.

Plavaptica03

Bilo je vrime uoči ovulacije.
Zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

stiklica777

Postovani, imala sam seksualni odnos sa deckom prilikom kog je on ejakulirao i kada je izvadio penis, kondoma nije bilo. Nisam oprala ruke i proverila sam da kondom nije ostao u meni. Prillmerila sam da jeste u meni i vireo je tako da sam mogla bez problema da ga izvucem. Sperma je bila u kondomu. Pomocu MayBeby mikroskopa videla sam da su mi plodni dani. Ima li potrebe da pijem pilulu za dan posle?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za svaki slučaj uzmite tabletu za dan poslije.

mirko123321

Pozdrav,
Imao bih pitanje, Unapred hvala na odgovoru.

Imao sam odnose sa devojkom 5-tog maja, njoj je to bio prvi put i zbog toga je sve to jako sporo islo tako da je kondom ostao unutra, nisam zavrsio unutra, izvadili smo ga napolje i zadrzaj je bio unutra nesto malo, 20tog nije dobila kada obicno dobija ni do danas 14.06, Napomena, u njenoj kuci je napeta sitacija stalno zbog njenog brata stalno je prisutna svadjama i raspravkama zbog kojih se nervira da li to moze biti uzrok?, pocetkom maja dalke pre 5-tog kada je imala odnos prvi put je povracala i imala mucninu, ima je i sada...

mirko123321

Da napomenem da ima i mucninu u stomaku pracenu prolivom - ponekad

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, neka uradi test na trudnoću.

Mmark

Poštovani, jučer smo za vrijeme odnosa koristili kondom, nakon što je dečko svršio u mene (bila sam gore), kad sam se ustala primijetila sam da kondoma nema. Prstima sam ga odmah napipala na početku rodnice i izvukla. Budući da je bio smješten tako plitko, i da sam bila gore na njemu, da li i dalje postoji velika vjerojatnost trudnoće? Pretpostavljam da je ranije skliznuo da bi bio potisnut dublje u rodnicu? Inače mi je bio 19. Dan ciklusa ( traju 27-30 dana) i nakon sat vremena sam popila ellaone tabletu za svaki slučaj.
Puno se zahvaljujem na odgovoru
Srdačan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Mmark

Poštovani, hvala Vam na Vašem odgovoru i na Vašem trudu na ovom portalu! Srdačan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Mmark

Pozdrav, samo bi htjela podijeliti svoje iskustvo, možda nekome pomogne.
U prethodnom postu sam opisala što mi se dogodilo, unatoč popijenoj tableti bila sam u strahu te sam proučila ostale mogućnosti hitne kontracepcije. Dva dana nakon odnosa postavljena mi je bakrena spirala, što je prema literaturi najsigurnija metoda hitne kontracepcije ukoliko se postavi unutar 5 dana (preko 99%). Zadnji papa nalaz mi je bio uredan pa nije bilo prepreke za postavljanje.
Dobila sam menstruaciju 26. Dan ciklusa a spirala sada ostaje, nadam se kao dugoročno rješenje happy
Hvala još jednom i lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Spirala je metoda kontracepcije koja se preporuča ženama koje više ne planiraju roditi.