Kontracepcija

Kontracepcija i darivanje krvi

Rosie

Poštovani,
Smije li se darivati krv ako se koristi oralna kontracepcija?
Unaprijed zahvaljujem!

Natalija Beljo, dr. med.

Možete , ali naglasite da koristite OHC.

stels02

Poštovani,
Prošli tjedan sam uzela tabletu EllaOne u slucaju hitne kontracepcije i pijem redovno tablete protiv alergije pa me zanima hoce li neka od te dvije tablete utjecat na moje darivanje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, navedene tablete nisu kontraindikacija za darivanje krvi.

Zvjezdicaa

Poštovani, molim Vas ako mi možete točno odgovoriti da li se smije darivati krv ako se uzima terapija Dostinex zbog povišenog prolaktina s time da su svi ostali nalazi uredni i magnet? Unaprijed hvala na odgovoru.

Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mislim da se uz navedeni lijek može darivati krv. No, svakako prije davanja recite da uzimate lijek.