Kontracepcija

Kontracepcija i endometrioza

lotus.flover

Poštovani,
Operirala sam endrometriozu 2.11. Odstranjene ciste i priraslice. Menstruacija mi je bila 15.10. A nakon operacije mi je malo krvarilo 4.11. ne znam dali bih to mogla nazvati menstruacijom jer je bilo krvi za dva uloška i to je to.
Prepisana mi je kontracepcija Belara, kupila sam prije 4 dana te sam odmah počela piti, a trebala sam pričekati prvi dan menstruacije. To nisam znala na žalost, sada kada sam se upoznala s ispijanjem kontracepcijskih pilula sada znam da se počinju piti prvi dan menstruacije. Dali je sada kasno da prekinem piti i pričekam menstruaciju iako sam već 4 pilule popila?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem. Ne može se ništa dogoditi (što se tiče endometrioze). Ako se tablete ne počnu uzimati s prvim danom ciklusa, tada 100% kontracepcijska zaštita ne nastupa odmah, nego od idućeg ciklusa.