Kontracepcija

escapelle

irena1234

Pozdrav. Imala sam spolni odnos s deckom i puknuo je kondom. popila sam escapelle 20 sati nakon odnosa. inace su mi menstruacije neredovite a zadnju sam imala od 25. do 31.7. nakon koliko dana bih trebala ocekivati ono izazvano krvarenje i je li nuzno da ga dobijem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon sedam dana. Nije nužno da ga imate.

cokolada186

Postovani, sinoc oko pola 4 imala sam nezasticeni spolni odnos s partnerom, prakticirali smo prekinuti snosaj, pri cemu je on svrsio, ali ga je ponovno stavio, na kratko.. Tu vecer sam popila malo.. Danas oko 12 sati sam popila escapellu.. Zanima me hoce li djelovati zbog alkohola? Kada se treba pojaviti krvarenje? Trebam li pricekati, ili popiti jos jednu? Zadnja mjesecnica je bila 07.08.2013. - 12.08.2013. Menstruacije su mi redovite, 30 dana.. Samo mi nemojte preporuciti ginekologa.. HITNOO..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djelovat će. Menstruaciju ćete dobiti u očekivano vrijeme.

ana2014

Poštovani,

Zadnju menstruaciju imala sam 25.03.-30.03. i menstruacije su mi redovite .
10.03. prilikom spolnog odnosa puknuo je kondom (dečko je svršio u mene) i 3 sata kasnije popila sam escapelle. Od tada je prošlo 6 dana i još nisam imala krvarenje. Ginekolog mi je rekao da ću krvariti za 3 dana i da mu se javim prvi dan krvarenja, ali to se nije dogodilo.
Ima li smisla napraviti kućni test za trudnoću prije nego što trebam dobiti menstruaciju po uobičajenom ciklusu ili je jedino što mi preostaje čekanje?

Hvala, pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje je obično sedam dana nakon popijene pilule ali nije nužno. Ne brinite djelovat će, jer ste je uzeli prije ovulacije.

Ladyblue*

Poštovani,

23.3. dobila sam mjesecnicu, a 5.4. ( u vrijeme ovulacije) imala sam spolni odnos prilikom kojeg nam je pukao kondom i decko je ejakulirao je u mene.
4 sata nakon toga popila sam escapelle tabletu, nisam imala mucnine, ni krvarenje ni ostale moguće nuspojave.
Sljedecu mjesecnicu dobila sam 20.4., međutim ono što me zabrinulo je to što sam jučer (21.4.) na ulosku pronasla- ne znam tocno ni kako bih objasnila- radi se o komadu tkiva duzine oko 4-5 cm i sirine oko 1-2cm, boja djelomicno tamno crvene, a djelomicno prozirna, te jedan kraj zavrsava dugackom, tankom niti, koja izgledom podsjeca na tanku cijevcicu. Uzasno sam zabrinuta i molim Vas za odgovor o cemu se radi, što mi je ciniti?

Unaprijed hvala na odgovoru,
Srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o zgrušanoj krvi tj. ugrušku ili odljevu sluznice endometrija. Ne brinite.

MarijaP96

Imala sam nezasticen polni odnos u plodnim danima i on nije ejakulirao u meni, on je navukao gace i trenerku, i posle nekog vremena od 30 minuta opet je skinuo ,pa sam mu ja dodirivala polni organ i nije imao nista na njemu , tj bio je suv, usao je u mene nekoliko puta ,ali smo brzo prekinuli , nije ni ejakulirao uopste.... Jako sam uplasena bila pa sam popila Escapelle pilulu 16h posle odnosa... nisam imala nikakvih nezeljenih reakcija, treba da dobijem za nedelju dana, da li mogu biti trudna?

MarijaP96

Zaboravila sam napomenuti da mi je poslednja menstruacija pocela 17.11, a zavrsila se 22.11, a odnos gore isprican smo imali 1.12

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom ne postoji.

MarijaP96

Da li da ocekujem kasnjenje ciklusa i koliko moze da mi kasni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Do tjedan dana može kasniti.

xxx111

Pozdrav! Popila sam escapelle 35 sati nakon odnosa. Nisam imala ništa od mogućih nuspojava. Prema tome zanima me kad mogu očekivati sljedeću menstruaciju ( zadnja mi je bila 30.11., a ciklus mi je 25-28 dana). Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

U vrijeme kad ju trebate dobiti premda je moguće kašnjenje do sedam dana.

ahepburn

Poštovani,
Ciklusi su mi se nešto skratili u zadnje vrijeme i zadnja dva traju po 23-24 dana.
Sinoć sam imala nezaštićeni odnos dan nakon mjesečnice tj, 6-7 dan ciklusa.
Nije došlo do ejakulacije u rodnicu.
Inače, svaki mjesec točno sredinom ciklusa imam strašnu bol u jajniku praćenu prozirnim gustim i rastezljivim iscjedtkom- ginekologica kaže da je to ovulacija.
Ovaj mjesec to još nisam osjetila, tako da pretpostavljam da nisam baš sinoć ovulirala.
Međutim, budući da se ciklus skratio, i mogućnost je da će i plodni dani uraniti, radi predostrožnosti sam odmah ujutro (nakon 8 h) popila Escapelle.
Jesam li dobro postpupila i imam li razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu. Čemu pilula ako nije bilo ejakulacije.

MarijaP96

Postovani , opet ja...
Nakon onog odnosa o kom sam vam pricala dobila sam menstruaciju 14. Decembra tj 27 dana nakon dobitka prethodne,prva dva dana bila je obilna, ostalih nekoliko je islo samo malo krvi.. No sta se desilo , nakon toga , ja i moj partner smo uvek imali zasticen odnos, cak i pored koriscenja zastite , nikada nije svrsio u kondom nego negde drugde. Evo sada je 11. Januar ja ne osecam nikakvu naznaku za menstruacijom, ja i moj partner smo veceras imali odnos i primetila sam da sam narocito vlazna , sekreta je toliko bilo da sam cak i posteljinu malo izmokrila, sekret je bio i dosta gusci , mogla sam ga pod prstima osetiti kako se rasteze,a mirisao je normalno , pomesano sa mirisom kondoma.. Zanima me da li je to normalno pred menstrualni ciklus? Ne bih se brinula da mi i 6. Januara nije bilo slicno dok smo imali odnos , samo malo slabije, ali isto gust ...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je, ne vidim problem kod vas.

MarijaP96

Normalno je da mi sekret tokom sexa pre menstrualnog ciklusa bude toliko gust ? Nisam imala iskustva da imam odnos ovako blizu ciklusa...