Kontracepcija

Kontracepcija i ovulacija

eliza19

Imam 20 godina i prije mjesec dana sam imala prvi spolni odnos. Prije toga sam se posavjetovala sa ginekologinjom te mi je prepisala Belara kontracepcijske pilule. Nakon odnosa sam imala prvi pregled te je pomoću ultrazvuka pronađena vodica oko jajnika. Postoji li mogućnost da je došlo do ovulacije te da tablete ne djeluju? Imala sam odnose bez kondoma no dečko nije nikada ejakulirao u mene, pazimo jer mene je jako strah da tablete ne djeluju ni malo.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive nema ovulacije i ne postoji mogućnost trudnoće. Do ovulacije može doći samo ako se pilule uzimaju neredovito.