Kontracepcija

kontracepcija i povracanje

ogimela

Postovani! Pijem lindynette vec dvije godine,uredno. Jucer sam povratila pola sata nakon uzete 6.tablete iz pakiranja. Dodatnu tabletu nisam uzela. Sto dalje? Da pijem normalno do kraja,sljedece pakiranje uzimam bez pauze ili ??? Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pijte normalno do sljedeće menstruacije uz dodatnu zaštitu.

anamarija345

Poštovani,
Logest pijem vec 5 godina. Jucer mi se na 7. tableti dogodilo povracanje sat i pol nakon popijene tablete. Po uputi sam popila odmah drugu, no povracala sam 5 i pol sati nakon te druge tablete i opvracanje se ponovilo jos par puta kroz dan. Molim Vas za odgovor je li zastita smanjena i koliko dugo bih trebala koristiti dodatnu zastitu? Ima li smisla piti " tabletu za dan poslije" ?
Unaprijed hvala, lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita nije smanjena i nema potrebe za postkoitalnom kontracepcijom.

Delilah93

Poštovani,

Pijem tablete daylla (27+7) i zadnja tri dana imam teški konstantni proljev i povraćanje zbog stresa. Trenutno sam na tabletama u drugom tjednu. Znam da vjerojatno tablete sve automatski izlaze iz mene, kako da nastavim ih piti? Popiti do kraja pa od sljedeće kutije zaštita opet bude sigurna a sada koristiti druge oblike kontacepcije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da koristite druge metode kontracepcije dokle god imate povraćanje i proljev. Čim se stanje normalizira nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta.