Kontracepcija

Kontracepcija i spontani pobačaj

Barbara77

Dobar dan. 12.3.2018 imala sam spontani pobačaj ginekologinja mi je 22.3. 2018. Dala da pijem kontracepciju
Qlairu i rekla da ne moram čekati prvi dan menstruacije već da odmah počnem piti kontracepciju. I da sam odmah zaštićena no 31.3 2018. dobila sam neki smeđi iscjedak koji je nakon dana prestao. Moje pitanje je jesam li stvarno zaštićena kako je ona rekla i jeli ovo bilo probijanje. S obzirom da sam s suprugom bila intimna 25.3.2018. Zanima me kakve su šanse da sam ponovno trudna.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako se kontracepcija ne počne uzimati od 1. dana menstruacije zaštita nije 100%.

Barbara77

A kolike su šanse da sam trudna

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radilo o probojnom krvarenju. Šanse za trudnoću su samo teoretske, tj. mala je mogućnost da je od spontanog do dana kad ste počeli s terapijom došlo do ovulacije.

Barbara77

Dobar dan ja sam i 22.3. Imala folikulu i na taj dan sam pocela piti qlairu.

Ivo Balenović, dr. med.

Onda vjerojatno nije došlo do ovulacije.

nenana

Poštovani,

trebala sam početi piti Qlairu s prvim danom menstruacije...u subotu 31.03. sam počela krvariti (par kapi i neka krvava sluz) pa je prestalo...ponovno sam počela krvariti u ponedjeljak (menstruacija)...počela sam piti Qlairu u ponedjeljak...da li je to u redu i da li sam potpuno zaštićena..hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za svaki slučaj tijekom idućih 7 dana koristite dodatnu kontracepciju.

nenana

Poštovani,

znači nakon 12.04. je zaštita potpuna?

nenana

Znači, poslije 12.04. se nemoram više brinuti ? Ispričavam se na gnjavaži

Ivo Balenović, dr. med.

Nakon toga ste potpuno zaštićeni.

Barbara77

Dobar dan 8.4.2018.dobila sam prvu menstruaciju nakon spontanog. Spontani sam imala 12.3.2018. Moj ginekolog mi je 22.3.2018.prepisao Qlairu i rekao da odmah poćnem piti. Znači qlauru pijem već 14 dana i sad sam dobila svoju prvu mjesecnicu nakon pobačaja. Trebam li idalje koristiti neku dodatnu zaštitu ili ne. Qlairu znači nisam počela pitu prvi dan menstruacine već ranije i to 14 dana

Ivo Balenović, dr. med.

Tada je zaštita potpuna.

Meri24

Pozdrav, pocela sam koristiti qlaira tablete 25.12.2019. i pila sam ih redovito do 11.1.2020. kada sam zaboravila popiti i to vise od 12 sati. Problem je sto su mi tada bili plodni dani i partner i ja samo taj i sljedeći dan imali spolni odnos. Još jedan od problema je sto sam malo krvarila od 8. do 11.1. i nakon toga je prestalo, uzimala sam kontracepciju nakon tog iako u knjižici s uputama piše da je moguća trudnoća u to doba. Počela sam krvariti opet 19.1.
Iskreno ne znam zašto je došlo do tolikog krvarenja jer mi ginekologica nije navela to kao moguće simptome.
Zanima me je li to normalno ili je moguće da sam bila trudna zbog te preskocene tablete i nastavka s tabletama možda došlo do spontanog pobačaja.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da uzimate kontracepcijske tablete Vi više nemate plodne dane. Kašnjenje s tabletom više od 12 sati može smanjiti učinkovitost, ali to ne znači da će doći do ovulacija. Krvarenje koje se javilo vjerojatno je probojno. Uglavnom, šanse za trudnoćom su samo teorija. Savjetujem da uradite test i tako otklonite svaku sumnju.