Kontracepcija

yasmin i laksativi

marelica_22

postovana doktorice, imam jedno pitanje...

imam jako sporu probavu, te ponekad uzimam Ortisan kocke ili dulcolax tablete.
pa me zanima dal njihovo uzimanje smanjuje učinkovitost yasmina?

hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne smanjuje ako stolicu nemate unutar 3 sata od uzimanja Yasmina. Jedno uzmite ujutro, drugo navečer i bit će OK.

ema163

imam slično pitanje.. isto je problem sa sporom probavom i popijem katkat dulcolax navečer prije spavanja. od danas počinjem pit kontracepcije jaz. rekli ste da jedno se pije ujutro jedno navečer.. ali ja kad navečer popijem laksativ, tijekom dana imam nekoliko stolica, ovisno što pojedem.. da li u međuvremenu mogu popiti kontracepcijsku tabletu?

Natalija Beljo, dr. med.

Nažalost ne.

Medicus123

Poštovana utječe li dulcolax supp od 10 mg na zaštitu, npr pijem pilulu u 11 ujutro a navečer upotrijebim dulcolax

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita se neće smanjiti.