Kontracepcija

Kontracepcije pilule i HPV cjepivo

irena2112

Poštovani, pretražila sam cijeli Vaš forum, ali nisam našla konkretan odgovor na pitanje koje imam. Naime, na preporuku ginekologa otišla sam na cijepljenje protiv HPV-a, primila sam prvu dozu 3.3. Nakon toga sam zatražila kontracepcijske tablete i liječnik mi je prepisao Softinelle P s kojima počinjem sljedeći tjedan. Ono što mene zanima jest smijem li koristiti kontracepcijske ako još moram primiti dvije doze cjepiva (3.5. i 3.9.)?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
možete uzimati kontracepciju bez obzira na cijepljenje.

Medicus123

Poštovani, moje pitanje se ne odnosi na hpv cjepivo, nego na Astrazeneca cjepivo(Covid) a inace pijem kontracepcijske pilule 3 godine.
Radila sam kks i ostale nalaze sve je dobro, jetreni enzimi takoder.
Moze li cjepivo umanjiti djelotvornost?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, cjepivo ne umanjuje djelotvornost kontraceptiva.