Kontracepcija

kontracepcijske tablete

Ana

Poštovani!

Prošlog sam mjeseca nakon poduže stanke (trudnoća, porod, dojenje) započela s uzimanjem oralnog kontraceptiva, tableta Yasmin. Nakon samo jednog ciklusa uzimanja istih desila se situacija da u narednih 3 mjeseca neću imati potrebe za kontracepcijom, pa vas molim za savjet što je bolje (zdravije) učiniti: ne uzimati tablete u narednom periodu obzirom da za isto nema potrebe ili nastaviti uzimati kako bi se organizam priviknuo.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
S poštovanjem, Ana

doc. dr. sc. Branko Radaković

Ukoliko ste u situaciji da Vam nije potrebna kontracepcija, a imate redovite i uredne menstruacije ne vidim potrebu za uzimanjem Yasmina.