Kontracepcija

Krvaranje

Blekipeki

Poštovani,

Pijem Belaru uzastopno vec godinu dana. Prošli ciklus sam 3.tabletu popila 15 sati kasnije, a iducu isti taj dan u obicajeno vrijeme. Na 15.tableti pojavilo se probojno krvarenje (7 dana prije nego sto je menstruacija trebala nastupiti). Taj period je bilo jedno stresno razdoblje u mom zivotu pa me zanima je li to krvarenje zapravo nastupilo zbog stresa? Na dan kad sam zapravo trebala dobiti menstruaciju imala sam bolove kao i inace te se iducih par dana javio smeckasti iscjedak. Nastavila sam sa novim pakiranjem tableta uobicajeno prema uputama ginekologa. Uputstva govore ako se tableta popije nakon 12 sati da se iducih 7 dana treba primjenjivati neki drugi oblik kontracepcije. Ja sam sad na 4.tableti novog pakiranja pa me zanima jesam li zasticena i dalje? Unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, do probojnog krvarenja je došlo zbog kašnjenja s uzimanjem tablete. Nastavite s uobičajenim uzimanjem i zaštita će biti potpuna.

Blekipeki

Znači da sam sad zaštićena iako je krvarenje nastupilo prije očekivanog?

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštićeni ste. Nastavite s uobičajenim uzimanjem