Kontracepcija

logest

chloee

draga doktorice, dobila sam pilule logest radi reguliranja menstruacije jer su bile obilne. nakon prve kutije tableta menstruacija je bila malo manje obilna i skroz bezbolna. sada nakon druge kutije je kao i prije, jako obilna uz bolove. imam li razloga za zabrinutost? hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nemate razloga za zabrinutost. Međutim, ako bi i slijedeća menstruacija bila bolna i obilna, a to je u stvari razlog zašto koristite tablete, ja bih promijenila kontraceptiv u malo jače doziran. Ali dajte mu šansu još jedan mjesec, moguće je ovo bilo slučajno.

chloee

hvala na brzom odgovoru. samo mi nije jasno kako može biti ovako ista kao da nisam pila tablete, ako već nema ovulacije i menstruacija nije prava nego uzrokovana hormonima.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ni meni happy. Šalim se, nekad menstruacije nastave biti bolne i obilne, iako vrlo rijetko. To moguće ima veze sa niskom dozom hormona u Logestu, pa bez obzira što su vam jajnici umireni Logestom, vaša maternica ne zna da se nešto promijenilo (a ona je odgovorna i za bolnost i za obilnost). A možda ste samo imali nekakav stres prošli mjesec koji je dodatno pogoršao situaciju, vidjet ćemo.