Kontracepcija

Logest

Mona

Postovana,
Pocela sam uzimati logest 5-tog dana ciklusa i danas sam uzela pettu pilulu, ali radi nus pojava koja osjecam zeljela bi prestati ih uzimati. Smijem li sada nakon samo pet dana uzimanja i dali ce se pojaviti krvarenje? Hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nije da ne smijete, ali bilo bi preporučljivo da uzmete cijelo pakiranje. Krvarenje će se vjerojatno pojaviti.

Mona

Popila sam onu namjerno propustenu pilulu od juce, kad sam namjeravala i prestati jer osjecam napetost, zivcana sam i rijetko, ali imam i palpitacije od kad sam ih pocela piti, osjecam rad srca, kao da lupa ispod koze, iako ne ubrzano. Iskreno, ne znam dali su pilule razlog za te tegobe ili moja psiha. Inace imala sam veoma ceste palpitacije pocetkom ljeta, ali potpuno su nestale nakon uzimanja magnezija. Piti ili ne piti, pitanje je sad? Hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Teško da je to sve od Logesta, više zvuči kao predoziranost nikotinom ili kofeinom. Stvarno mislim da je bolje da popijete tih još 15-tak tableta pa onda prestanete i vidite. Ako ne možete izdržati, prestanite, jedino će vam neko vrijeme ciklus biti poremećen.

Mona

Iskreno, niti pusim, niti boravim u prostorijama gdje se pusi, niti pujem kafu, ali evo nastavljam sa pilulama, pa vidjecu. Hvala.