Kontracepcija

propustene pilule

Postovana,
Pijem pilule (Meliane), ali 6-tu pilulu sam propustila popiti, sljedeci dan sam uzela dvije, onda 10-tu sam iz odredjenih razloga opet propustila i sljedeceg dana uzela dvije. U uputstvu pise da nakon propustene pilule moramo rabiti dodatnu zastitu sljedecih sedam dana. Dali sam dobro postupila popivsi po dvije tablete, dali osmi dan od posljednje propustene, sama pilula je dovoljna zastita, t.j. trebam li dodatnu zastitu do kraja pakovanja i u pauzu od onih sedam dana izmedju dviju pakovanja, nakon ovih propusta, pod uslovom da ne propusim vise ni jednu?
Unaprijed Vam hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Dobro ste učinili, ali ja bih za svaki slučaj koristila dodatnu zaštitu sve do slijedeće kutije.