Kontracepcija

logest i AD

stelic

Imam 18 godina a Logest pijem nešto više od godinu dana.Nedavno mi je dijagnosticiran panični poremećaj,pa koristim terapiju Seroxata i Xanaxa.Molim Vas recite mi da li kombinacija tih ljekova može umanjiti djelovanje Logesta,jer moj doktor mi nije znao odgovoriti na to pitanje (!!!).Još nešto što me zanima već jako dugo-prvi panični napad dogodio mi se 6 mjeseci nakon što sam počela piti Logest.S obzirom da mi je doktor rekao da one djeluju i na ljudsku psihu (iako ne znam kako),a nije mi napravio nikakve pretrage,osim običnog pregleda i razgovora,da li čak i Logest može imati veze s takvim napadom?
Nadam se da ćete mi pomoći,i umanjiti strah!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Postoje podaci o povezanosti kontracepcijskih tableta i napada panike. Zato predlažem da prestanete koristiti Logest dok ne vidite da li ste time izliječeni.