Kontracepcija

logest kao day after

ribač

Poštovani...
ako sam u roku 24 sata nakon odnosa bez zaštite popila 5 logest tableta i za 12 sati ću slijedećih 5, trebam li popit još i diane ili stediril?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

A zašto? Gdje je tu logika? Odgovor je ne.

ribač

hvala na odgovoru!znala sam to i sama, al mi je trebala potvrdahappy!
imam još pitanja- da li nakon tih tableta slijedi menstruacija ili će doći kao u normalnom ciklusu?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nažalost ne znamo točno, ali trebala bi doći otprilike normalno, plus minus 5 dana.

ribač

ako sam sve dobro napravila, mogu biti sigurna da nema trudnoće?
unaprijed hvala?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nažalost ne možete, pouzdanost hitne kontracepcije (i to provjerene, a ne ovakve eksperimentalne s Logestom) je oko 96%. Ako 14 dana nakon tableta ne dođe menstruacija napravite test na trudnoću, tad tek možete biti sigurni.

ribač

iako su bili nepolodni dani u vrijeme odnosa?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

A zašto ste onda pili hitnu kontracepciju ako su bili neplodni dani? Zato što niste sigurni da su neplodni, nitko to sa sigurnošću ne zna. Meni se čini draga Ribač da bi vi silom da vam ja kažem da niste trudni. Žao mi je ali to ne mogu, morate bit strpljivi i pričekati menstruaciju.

ribač

hitna kontracepcija zato jer mi metoda plodni/neplodni dani nije dovoljno sigurna. ciklusi su mi relativno redoviti i prema računici, plodni dani su trebali početi početkom ovog tjedna, a i jučer je počela vidljiva ovulacija. al, da, najradije bi da mi kažete ono što želim čuti!
uglavnom, hvala za sve odgovore!