Kontracepcija

logest-pitanje

ninna17

Bok...imam dva pitanja...pijem logest a čula sam da se trebaju prvo piti mjesec dana a tek nakon tih mjesec dana da se ne treba koristi druga zaštita...čitala sam uputstva i ništa ne piše, a zanima me još dok pravim pauzu onih sedam dana jer trebam koristiti neku drugu zaštitu?... molim vas da mi pomognete! Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ukoliko ste Logest počeli piti prvog dana menstruacije zaštita je potpuna od prvog dana uzimanja, i dok ih pijete redovno, vrijedi i u onoj 7-dnevnoj pauzi (dakle ne trebate ništa dodatno koristiti.