Kontracepcija

Promjena - pitanje

ysabel

Poštovani,
zbunjena sam zbog promjene kontraceptiva. Naime, prošli ciklus koristila flaster Ortho Evra, i uredno iskoristila sva tri iz pakiranja. Posljednji sam skinula jučer ujutro. Sada bih željela promijeniti vrstu kontracepcije, tj, početi uzimati pilule Yasmine. Zanima me kada trebam popiti prvu pilulu: unutar dva dana od skidanja flastera, kad počne krvarenje, ili na dan kad bih - da sam ostala na Evri - stavljala prvi flaster iz nove kutijice? U uputama Yasmine-a objašnjen je samo postupak u slučaju promjene sa druge vrste pilula, flasteri se ne spominju.
Zahvaljujem na odgovoru

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Isti je postupak i za flastere i za pilule jer je to se hormonska kontracepcija. Međutim, da budete sigurniji, počnite sa kutijom prvog dana krvarenja i dalje po uputama.