Kontracepcija

Logest tablete

AM5034

Poštovani,
1. dan ciklusa mi je bio u subotu no nisam bila u mogućnosti kupiti Logest sve do ponedjeljka. Ako započnem uzimati Logest pilule na 3. dan ciklusa (ponedjeljak), pijem li sve tablete u pakiranju, te svako daljnje pakiranje započinjem ponedjeljkom, ili pijem sve do zadnje 3 tablete te slijedeća pakiranja započinjem subotom. U proteklih nekoliko mjeseci nisam koristila hormonske kotnraceptive. Hvala unaprijed na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pijete sve tablete i radite uobičajenu pauzu. No, pošto ne počinjete s 1. danom ciklusa, moguće je smanjenje zaštite, stoga kod odnosa koristite dodatnu kontracepciju.