Kontracepcija

Yasmin

Leaida

Postovani vec 2 godine koristim yasmin.ovaj ciklus sam imala mucnine ali nisam povracala..u utorak sam popila zadnju.jos nisam dobila mjesecnicu.bojim se da se tabletr nisu apsorbirale zbog mucnina.imam li razloga za brigu

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive mjesečna krvarenja mogu ponekad izostati. Tableta se neće apsorbirati samo ako se povrati. Moguće je smanjenje apsorpcije i u slučaju jačeg proljeva. Mučnine ne utječu na apsorpciju.