Kontracepcija

Pilula za dan poslije

ididica123

Mjesec dana nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih tableta, imala sam nezasticeni spolni odnos te nisam bila sigurna je li decko ejakulirao u mene ili ne pa sam popila pilulu za dan poslije nakon 30 sati od odnosa. Menga bi mi trebala doci sutra, no postoji li mogucnost da ne dode na vrijeme i ako procurim, je li to siguran znak da ne postoji mogucnost trudnoce? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na sve navedeno, moguće je da menstruacija ne nastupi na vrijeme. Ukoliko menstruacija krene trudnoća je isključena.

Ivyy123

Poštovani,
ciklus mi redovito nije duzi od 28 dana, jedino je prije nekoliko mjeseci bio jedan od 30. Zadnja menstruacija pocela je 14.4., a 1.5. sam imala odnos prilikom kojeg je puknuo kondom i decko je ejakulirao u mene. U roku 2 sata popila sam ellaone pilulu. Trebam li se bojati trudnoće? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pilulu ste uzeli na vrijeme. Ipak, zaštita nije 100%. Smatra se da od 100 žena koje su uzele pilulu 2 ostanu trudne.