Kontracepcija

menstruacija-pilule

Marija85

Zanimalo me kada u pravilu nastupi menstruacija u onih 7 dana pauze, na pilulama?

I da, da li novi paket treba poceti piti 7. ili 8. dan od prestanka, jer vidim ima dosta razlicitih misljenja, pa prema vama?

Unaprijed hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nema pravila kad će u pauzi nastupiti menstruacija, to je od žene do žene, individualno.
Tablete su zamišljene tako da se uvijek nova kutija započne isti dan u tjednu, naprimjer u petak. Zato, ako prvu tabletu počnete u petak zadnju ćete popiti u četvrtak, a s novom kutijom početi slijedeći petak. To je najduža pauza koju smijete napraviti, ali kraću od 7 dana možete.