Kontracepcija

Mirena ili bakrena spirala?

Larry

Poštovani,
imam 28 godina i majka sam 10mj. sina.Još dojim,ali bi htjela staviti spiralu. Mislila sam Mirenu,ali moj ginekolog je protiv i iako su mi menstruacijski ciklusi još neredoviti naručio me je sljedeći mjesec za bakrenu spiralu. Da li da pristanem?i koliko je sigurna za moje zdravlje?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Mirena se obično preporučuje kad žena ima obilna krvarenja, manje miome, endometriozu, ili neki drugi problem koji je moguće riješiti istovremeno sa zaštitom od trudnoće. Zato, ako je kod vas sve u redu bit će dobra i bakrena spirala.