Kontracepcija

utjecaj hormona

hana07

Medju navedenim nuspojavama koristenja oralnih kontraceptiva pise i moguc smanjen libido, no mene zanima je li moguce da se kao simptom javi nemogucnost postizanja vrhunca (ulicno receno svrsavanja) u samom spolnom cinu ili je to ipak samo psihicki cin i samim time iskljucivo na bazi psihe? Hvala vam unaprijed na odgovoru.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Neke pilule mogu smanjiti količinu androgena u tijelu, uzrokujući tako smanjen libido ili ovlaživanje rodnice. Kao posljedica toga, nekim ženama može biti teže doživjeti vrhunac - ali direktne veze između kontraceptiva i doživljavanja vrhunca nema.