Kontracepcija

yasmin

emi5

imam 22. god. pijem yasmin tablete vec 6 mj.ponajvise radi akni koje su mi se jako jako povukle zbog uzimanja yasmina a i zbog zastite prilikom spolnih odnosa, molim vas da mi odg.kada bi trebala napraviti neku pauzu sa tabletama,napraviti neke pretrage inace zadnji gin.pregled je bio u 7 mj.prosle god i sve je bilo ok,i sta me najvise zanima hoce li moj ten ostati ovakav kakav je sad nakon sto prestanem piti tablete ili ce mi se opet vratiti one grozne akne...hvala najljepsa

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pauzu ne trebate raditi, a na ginekološke preglede idite jednom godišnje ukoliko vam ginekolog ne savjetuje češće. Nažalost, lako je moguće da će vam se akne vratiti nakon prestanka uzimanja Yasmina.