Kontracepcija

Moguca trudnoca ??

Tonkatonka1

Pozdrav, imam jedno pitanje imala sam nezasticene odnose sve tokom plodnih dana desilo se da smo imali pauzu od pola sata te imali odnos opet nije ejakulirao u mene pa sad me zanima da li postoji mogucnost od trudnoce? Medutim kasni mi mjesecnica trebala sam je dobiti jucer inace nikad mi ne kasni a osjecam tupu bol u donjem dijelu stomaka te bol u ledima i stalno mokrim.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučam da učinite test na trudnoću.

Paničimm

Dobar dan, imala sam odnos sa deckom bez zaštite 17.03 i to jednom i nije svrsio u mene, pre toga ni posle nismo imali odnos. Menstruaciju sam trebala da dobijem 1.04 ali još uvek nisam pa sam zabrinuta. Idem često u wc na svakih 10 minuta nekad i manje i imam osecaj da i kad uriniram da mi se i dalje ide. Pre par dana imala sam jaku bol u desnom jajniku nisam mogla da se ispravim od bolova i trajala je mozda pola dana,imam osetljive grudi i bol u jajnicima i ledjima ali ne znam zašto mesečnica kasni, ne znam šta se dešava i molim vas da li postoji šansa za trudnocu. Hvala

privatno92

Poštovani, imala sam nezasticeni spolni odnos dan nakon zavrsetka menstruacije. Decko nije svrsio u mene, no nakon prvog puta nije se otisao oprati. Nisam se brinila oko toga jer po proracunu na aplikaciji za menstruaciju tada su mi bili neplodni dani. Sada nakon 8 dana od odnosa imam malo krvavi iscjedak. Zanima me jel moguce da je doslo do oplodnje, pa je iscjedak takav ili je nesto drugo u pitanju? Hvala unaprijed

Sakiiiii

Postovani,
Imala sam menstruaciju 14 februara, sledecu 16 marta. U februaru sam imala zasticen odnos, ali u plodnim danima, uspanicila sam se i popila escapelle pilulu 70 sati od odnosa. Menstruaciju sam dobila 16 februara, ciklus mi inace traje 31 dan, ali menstruacija je bila oskudnija nego inace, prvi dan je delovala potpuno normalno, ali naredna 4 je bila U vidu minimalnog krvarenja tamno braon boje. Sada imam zatvor sto mi se nikad ranije nije desilo, blagu nadutost u donjem stomaku(uradila sam urin danas i prema nalazu imam malo bakterija u urinu doktor sumnja na infekciju vrlo blagu jer sam imala simptome, blagu bol u donjem stomaku i dobjem delu ledja) i cudne glavobolje.Da li je moguce da escapelle pilula nije delovala?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Paničim, uradite test na trudnoću. To je jedini način da se utvrdi da li je to razlog kašnjenja menstruacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana privatno92, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a krvavi iscjedak je moguće ovulacijsko krvarenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Sakii, budući da je 16.3 nastupila menstruacija trudnoća je isključena. Implantacijsko krvarenje nastupa otprilike tjedan dana nakon oplodnje. Ako se želite uvjeriti uradite test na trudnoću.