Kontracepcija

Sigurnost

ana-sile

Pozdrav.
Ciklus mi je zapoceo 16.3, a uz to redovito pijem Balaru. Unazad tri dana primjetila sam smeđi iscjedak, a danas navecer sam imala odnos i on je zavrsio unutra.
Postoji li mogucnost za trudnocom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da pijete kontraceptive ne postoji mogućnost trudnoće. Smeđi iscjedak je vjerojatno probojno krvarenje i ono ne umanjuje učinak tableta.

ana-sile

Ja sam u meduvremenu popila Ela One tabletu sigurnosti radi. Hoce li to predstavljati problem? I moram li koristiti zaštitu do iduće menstruacije?
Naime, bila sam na Logest godinama i onda mi je promijenjena na Belaru i danas mi je bila zadnja tableta. Uredno ih pijem.

Ivo Balenović, dr. med.

Nije bilo potrebe za postkoitalnom kontracepcijom. Nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Dodatna zaštita nije potrebna.