Kontracepcija

Naelia

loli09

Poštovani,

već četiri mjeseca uzimam Naelia tablete, uz povremeno probojno krvarenje, ali sve ok.
Počela bih uzimati dodatke prehrani pa me zanima imaju smanjuju li djelotvornost kontracepcijske pilule? Pročitala sam uputu Naelia tableta i nisam našla nijednu indikaciju da bi dodaci mogli utjecati na djelotvornost, a isto tako sam se na internetu i po sastojcima dodataka nastojala informirati, i čini se da nema poznatih interakcija (za neke piše da je potrebno konzultirati se s liječnikom u slučaju korištenja u trudnoći ili piše da ih ne koristiti, ali ništa kao upozorenje za korištenje s kontracepcijskim pilulama). Nijedno od navedenog ne sadrži gospinu travu.

Radi se o:
1. dodatku prehrani - piskavica u kapsulama (https://hr.iherb.com/pr/Nature-s-...ek-Seed-610-mg-180-Veggie-Caps/4217)
2. CLA kapsule (https://hr.iherb.com/pr/MRM-CLA-1250-1-000-mg-180-Softgels/12443)
3. acaiberry kapsule (https://hr.iherb.com/pr/Natrol-Ac...ea-Super-Foods-60-Veggie-Caps/21475)
4. kolagen, prahu (https://hr.iherb.com/pr/Neocell-Super-Collagen-Type-1-3-7-oz-198-g/6074)

Koje je vaše iskustvo/znanje o interakciji tih dodataka s Naeliom?

Hvala na dijeljenju znanja s nama laicima happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
navedeni preparati ne smanjuju učinkovitost kontracepcije.

paanicaar123

Poštovani,

pijem naelia tablete prvi mjesec i tokom mjeseca zbog obaveza sam zaboravila popiti jednu pilulu. Ne mogu se točno sjetiti kada, shvatila sam da sam zaboravila popiti tek nakon tjedan dana te tu zaboravljenu pilulu nisam ni popila. Nakon recimo desetak dana od zaboravljene pilule, tih deset dana sam pila na vrijeme, imala sam spolne odnose prvo bez kondoma pa smo stavili kondom. Svrsio je u kondom. taj dan dva puta smo imali spolne odnose. Zanima me mogućnost trudnoće

Hvala Vam puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pošto je od zaboravljene tablete prošlo 10 dana, a i odnos je bio s kondomom, ne postoji mogućnost trudnoće.

paanicaar123

Hvala vam na brzom odgovoru. Znaci zastita je bila potpuna jer je proslo vec deset dana od zaboravljene tablete? Kako da reagiram ubuduce ako mi se opet to dogodi?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako prođe više od 12 sati a da niste uzeli zaboravljenu tabletu, uzmite je odmah čim to primijetite i nastavite s tabletama do kraja pakiranja uz dodatnu zaštitu kroz 7 dana. Ako je nakon propuštene tablete ostalo manje od 7 djelatnih tableta u pakiranju placebo tablete propuštate i nakon posljednje djelaatne nastavljate s novim blisterom. Ako je prošlo manje od 12 sati kontracepcijska zaštita nije smanjena.

paanicaar123

Postovani, ginekolog mi je na godisnjem pa se ne mogu njemu obratiti. Pocela sam piti novi blister naelia tableta, ali sam jednu tabletu izgubila. Moje pitanje je, da li da pijem tablete normalno i ciklus ce mi biti za jedan dan kraci ili da nadoknadim sa tabletom iz drugog blistera?

Hvala puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nastavite sa uobičajenim uzimanjem tableta. Ciklus će vam biti kraći za jedan dan.

paanicaar123

Postovani, pijem naelia kontracepcijske tablete. Zanima me jesam li zasticena i tijekom onih 4 bijelih tableta prilikom kojih bi trebala dobiti menstruaciju? Zanima me jesam li svaki dan zasticena ili trebam koristiti dodatnu zastitu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
zaštićeni ste svaki dan i ne treba dodatna kontracepcija.

AnaVolte

Postovani,
Pocela sam koristiti naelia i zanima me dali moram popiti placebo pilule ili mogu samo uzeti pauzu ta 4 dana i poceti poslije 4 dana sa novom kutijom?
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, placebo tablete ne sadrže djelatne tvari tako da ih ne morate uzimati.

trtrtr123

Poštovani,
uskoro počinjem sa korištenjem Naelia tableta. Zanima me jesam li zaštićena nakon 1.tablete ili je potrebna dodatna zaštita? Nakon 24 žućkaste tebe i 4 bijele,odmah počinjem ponovno sa žućkasnim bez ikakve pauze? Hvala na info happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pijete 24 blijedožute tablete a zatim nastavite s 4 bijele, pa sve ispočetka. Zaštićeni ste od 1. dana ukoliko počnete s uzimanjem točno na 1. dan ciklusa.

Natural19

Poštovani,

Pijem kontracepcijske pilule Naelia 4 mjeseca. Uzimajuci tablete u zadnje vrijeme osjecam grusanje krvi (u donjem dijelu nogu) i mislim ih prestat uzimat nakon ove kutije. Trenutno sam na 20oj tableti i imam pojacan smeđi iscjedak popracen jakim bolovima u donjem dijelu leđa. Je li moguce da je to zbog hormona? Također, imala sam spolni odnos krajem prosle kutije i decko je ejakulirao u mene. Ima li to mozda veze s tim?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tablete i ejakulacija nemaju veze s bolovima. Smeđi iscjedak je vjerojatno zbog probojnog krvarenja što je moguća pojava kod kontracepcije. Ne znam kako osjećate grušanje krvi, ali ukoliko osjećate bol u nozi praćenu toplinom i crvenilom moguće da se radi o trombozi. U tom slučaju prekinite s terapijom i javite se liječniku.

stal17

Prelazim s Naelie na Lindynette, I doktor mi je rekao da pocnem piti Lindynette nakon placebo tableta Naelie, no u uputstvima pise da trebam poceti nakon zadnje aktivne Naelie. Sto je ispravno? I jesam li onda zasticena normalno, od prve tablete Lindynette?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, poslušajte svog liječnika, zaštićeni čete biti od prve tablete.

Martina.tina112

Postovani, treba mi jedna informacija. Naime pijem naelia tablete, i kako krece sezona alergije trebam poceti piti nixar tablete, antihistaminik i poceti koristiti qvar autohaler. Zanima me smanjuje li ikoji od navedenih lijekova ucinkovitost kontracepcije? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kontracepcijska učinkovitost neće biti smanjena.