Kontracepcija

Naelia pilule

Lolypop100

Pozdrav,ovo mi je prvi tjedan kako pijem Naelila pilule te me zanima da li je prihvatljivo pusiti 10cigareta dnevno? Znam i sama da pusenje opcenito nije dobro no jako mi je tesko prestati... Imam 20 godina. Citala sam no vecinom se sve odnosi na zene starije od 35 koje puse... Te da li bi iznenadno jako lupanje srca mogli biti povezano s tim?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 10 cigareta dnevno nije zabrinjavajući broj. Kod žena starijih od 35 godina koje puše i uzimaju kontracepciju povišen je rizik tromboze. No to ne znači da će se to i deiti, kao niti da se kod žena koje ne puše, niti uzimaju kontraceptive tromboza ne može dogoditi.