Kontracepcija

Nalaz

barbara200

Poštovani, trudnica sam 15.tj nemam nikakvih tegoba hodam jedino 1-2 puta po noci na wc bez osjecaja mokrenja i slicno. U bolnici mi je nalaz urina leukocitna esteraza +, sluz +, bakterije +, eritrociti 2-3. Urinokultura sterilna, dr smatra da nalaz netreba ponavljat. A dr u bolnici mi rekao da moram samo vise piti. Imam li zapravo upalu ili ovakav nalaz moze biti zbog premalo tekucine? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Nalaz je u granici normale, a urinokultura je isključila upalu. Uzimajte više tekućine.

barbara200

poštovani na velikim usnama sam dobila veliki kondilom nije siljasti, a prema ulazu u rodnicu nalazim i siljaste. trudna sam te imam istog partnera vec 7 godina. on nema nikakvih vidljivih simptoma. mora li on ici na nekakvo lijecenje? sto se preporuka u trudnoci sto se tice nacina odstranjenja kondiloma? je li uopce potrebno raditi tipizaciju ili samo redovite kontrole papa testa posto tkzv. lijeka nema osim jacanja imuniteta. Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

U trudnoći se s kondilomima ništa ne radi. Partner ne treba liječenje ako nema simptoma

barbara200

je li moguc onda vaginalni porod unatoc kondilomima?

Ivo Balenović, dr. med.

Procjena se donosi oko termina. Sve ovisi o nalazu.

barbara200

poštovani nakon dva pregleda ginekologa ustanovljeno je da se radi o zacepljenom izvodnom kanalu zlijezde na maloj usni s unutarnje strane promjera 3mm, ucinjena incizija iglom nije bilo gnoja, nije upaljeno, nije preporucena nikakva terapija. receno je da ce to samo proci s vremenom. nisam dobila nikakvu info o kojem vremenu se to moze raditi unazad tjedan dana ne vidim bas neki pomak u smanjenju? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Otprilike desetak dana.

barbara200

Poštovani, nalaz u trudnoći, 19 tj, cervikalni kanal zatvoren, za am.smeksan. sto to znaci? Moze li dr prilikom manualnog pregleda ustanovit da li je unutarnje usce zatvoreno? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je cervikalni kanal zatvoren, to znači da su i vanjsko i unutarnje ušće zatvoreni.

barbara200

mogu li u trudnoci skroz uzimati probiotik linex? jer jedino uz njega od magnezija (2x375) imam normalnu stolicu. je li ovo previse magnezija? pijem zbog kontrakcija. hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana linex možete slobodno uzimati.