Kontracepcija

odlaganje mjesecnice

Postovana doktorice,

ponovno ja happy

Pijem Diane35 zbg rijesavanja problema policisticnih jajnika i svega sto ide uz to, ali i kao kontracepciju.
Sada sam pocela trece pakovanje. Prva mjesecnica je malo kasnila, pa sam imala spotting naredni mjesec, pa je mjesecnica dosla sredinom sedmice i sada je ponovno dosla sredinom sedice tako da predpostavljam da cu od sada uvijek dobijati 4 dana od zadnje tabletice koju popijem iz pakovanja.

E moje pitanje bi glasilo,

trebam popiti zadnju tabletu 21.7 tj dobiti 24-25.7 ali ja tada nekada trebam ici na more.
Da li je pametno da ja kojoj je ipak ovo tretman lijecenja sa pilulama a ne samo zastita, nastavim piti pakovanje i odgodim mjesecnicu?
Da li bi to moglo poremetiti ponovno moj ciklus (a to ne zelim, nevjerovatno je znati kada cu dobiti happy)?

Mnogo Vam hvala za sve odgovore.

Mila

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Poremetit će vam ciklus sigurno. Ali ako baš jako želite izbjeći krvarenje možete probati popiti dva pakiranja zaredom u nadi da nećete prokrvariti u sred drugog pakiranja. To eksperimentiranje sa odlaganjem krvarenja treba izbjegavati, i koristiti samo ako je jako važno, ili po preporuci ginekologa.